Free Joomla Templates by iPage Hosting

„Samsonas Rally Utena“ 2023 vyks rugsėjo 29 d. – spalio 1 d. Utenos, Anykščių bei Molėtų rajonų keliais. Tai itin gausiai lankomos tarptautinį rangą turinčios automobilių ralio varžybos, kurios pateko tarp geriausių Lietuvos automobilių sporto renginių.
Tauragnų seniūnijoje varžybose vyks rugsėjo 30 dieną, šeštadienį.
Iš anksto dėkojame gyventojams už jų kantrybę bei supratingumą šios didžiausios Utenos regiono rudens šventės metu ir linkime turėti tokį pat puikų laiką, kokį jūsų dėka turės renginio svečiai.
Skelbiame detalesnę informaciją apie uždaromus kelius Tauragnų seniūnijos teritorijoje:
Data: 2023-09-30 (šeštadienis)
Laikas: 13:20–17:50 val.
Kelio atkarpa: Spitrėnai – Vidžiūnai–Vilkablauzdė (2,85 km)
Data: 2023-09-30 (šeštadienis)
Laikas: 13:40–18:10 val.
Kelio atkarpa: Karklinių g. Inkartai–Klykiai (4,19 km)
Saugumo taisyklės:
https://samsonasrally.com/saugumas/ 
Bendras ralio žemėlapis:
https://samsonasrally.com/ralio-zemelapiai/ 
Pristatome oficialią renginio programą:
2023-09-30 (šeštadienis)
13:00 - Oficiali „Samsonas Rally Utena“ atidarymo ceremonija (Didžioji lauko scena prie Utenos kultūros centro)
Nuo 14:20 iki 18:10 – 4 greičio ruožai (greičio ruožai vyks Utenos rajone)
Nuo 19:30 iki 22:15 – 2 naktiniai greičio ruožai Utenos miesto gatvėse
22:00 – AUGUSTĖS koncertas (Didžioji lauko scena prie Utenos kultūros centro)
2023-10-01 (sekmadienis)
Nuo 8:25 iki 19:00 - 8 greičio ruožai (greičio ruožai vyks Utenos, Anykščių ir Molėtų rajonuose)
20:30 – Iškilminga „Samsonas Rally Utena“ apdovanojimų ceremonija (Didžioji lauko scena prie Utenos kultūros centro)
21:30 JOVANI koncertas (Didžioji lauko scena prie Utenos kultūros centro)
Informacija Samsonas Rally Utena

ppp

Naujas šildymo sezonas: ką svarbu žinoti?
Seimas grąžino iki 2020 m. birželio galiojusią tvarką, kai, skiriant gyventojams šildymo ir vandens šildymo išlaidų kompensacijas ar socialinę pašalpą, vertinamas gyventojų nuosavybės teise turimas turtas. Kelerius metus turtas nebuvo vertinamas siekiant sušvelninti socialines koronaviruso pandemijos pasekmes, o vėliau – apsaugoti nepasiturinčius gyventojus nuo infliacijos sukeltų neigiamų pasekmių bei energijos išteklių kainų staigaus augimo.
Koks turtas vertinamas? Skiriant piniginę socialinę paramą, vertinama turimo turto visuma:
• nekilnojamasis turtas (statiniai, žemė),
• kilnojamasis turtas (transporto priemonės, žemės ūkio technika),
• finansinis ir kitas vertingas turtas (piniginės lėšos, turimos bankuose, kitose kredito įstaigose, pasiskolintos ir negrąžintos lėšos, vertybiniai popieriai ir pan.).

Skaityti daugiau...

ppp

Viskas apie išmokas ir socialines paslaugas skirtingais gyvenimo atvejais – www.kasmanpriklauso.lt 
Utenos rajono savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrius informuoja, kad informacinėje svetainėje www.kasmanpriklauso.lt rajono gyventojai gali rasti naujausią informaciją apie socialinę paramą ir socialines paslaugas skirtingais gyvenimo atvejais.
Auginantys vaikus  –  apie įvairias pinigines išmokas vaikams, jų tėvams, įtėviams ar globėjams, apie  teikiamas paslaugas, kurios skirtos stiprinti šeimas.
Slaugantys ar prižiūrintys artimąjį  – apie ligos išmokas ir jos dydžius, dirbantys savarankiškai – apie jiems priklausančias socialines garantijas susirgus, kokios išmokos ir kompensacijos priklauso nustačius profesinę ligą ar įvykus nelaimingam atsitikimui darbe.
Žmonės su negalia – apie jiems priklausančias pinigines išmokas,  automobilio, būsto ar gyvenamosios aplinkos pritaikymui skiriamas kompensacijas bei kitas lengvatas, finansinę paramą negalią turintiems studentams.
Senjorai – apie visas pensijų rūšis ir jų dydžius, priemokas mažiausių pensijų gavėjams. Suras informaciją, kokios socialinės paslaugos priklauso senyvo amžiaus žmonėms ir kur kreiptis, norint jas gauti.
Finansinių sunkumų patiriantys gyventojai – apie piniginę socialinę paramą, socialinės pašalpos dydžius, kokius kriterijus privalu atitikti norint gauti būsto šildymo, karšto bei geriamojo vandens išlaidų kompensacijas, kada priklauso papildoma išmoka vaikui, nemokamas maitinimas vaikams, kompensacija už būsto nuomą ar valstybės paramą jaunai šeimai, ketinančiai įsigyti pirmą būstą.
Netekę artimo žmogaus – apie laidojimo pašalpą, našlių ar našlaičių pensijas, draudimo išmokas mirus apdraustajam, paramą mirusiojo palaikams iš užsienio parvežti.
Netekus darbo – apie ilgalaikio darbo išmoką, kas turi teisę gauti nedarbo socialinio draudimo išmoką, apie siūlomą pagalbą norintiems sugrįžti į darbo rinką.
Prašymai teikiami elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą www.spis.lt arba atvykus (pagal išankstinę registraciją) į Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių.
Išankstinė klientų registracija vykdoma telefonais (8 389) 61 629, (8 389) 50 460 arba atvykus į Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių (Utenio a. 4, Utena) 112 kab. Papildoma informacija teikiama tel. (8 389) 61 628, (8 389) 63 996 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

ppp

UAB "Utenos komunalininkas" informuoja, kad individualių namų valdoms yra nemokamai dalinami pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų rūšiuojamojo surinkimo konteineriai (stiklui ir plastikui/popieriui/metalui).
Kviečiame Utenos miesto ir rajono individualių gyvenamųjų namų savininkus, neturinčius pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų rūšiuojamojo surinkimo konteinerių, dėl jų įsigijimo kreiptis į UAB ,,Utenos komunalininkas“ Klientų aptarnavimo skyrių, Rašės g. 4, Utena, 101 kab. arba tel. (8 389) 63 800 (skambinant spausti 1) (darbo laikas: I-IV 7.00 val.–11.00 val. ir 11.45val.–16.00 val., V 7.00 val.–11.00 val. ir 11.45 val.–14.45 val.) arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Konteinerį galės įsigyti individualių gyvenamųjų namų savininkai, sudarę (turintys) sutartis su UAB ,,Utenos komunalininkas“ dėl komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos teikimo.

ppp

VĖL TĘSIAMAS NEMOKAMAS ASBESTO ATLIEKŲ SURINKIMAS
Utenos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad įgyvendinant projektą „Namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų sutvarkymas“ ir panaudojant sutaupytas lėšas, vėl bus tęsiamas nemokamas gyvenamuosiuose namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimas apvažiavimo būdu (iš gyventojo nurodytos vietos, esančios Utenos rajono savivaldybės teritorijoje). Asbesto atliekų surinkimą vykdys UAB „Utenos komunalininkas“. Atliekų surinkimo paslauga finansuojama Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos lėšomis.
Asbesto atliekų surinkimo paslauga bus teikiama, kol bus surinktas numatytas asbesto atliekų kiekis (47 tonas) arba ne ilgiau kaip iki 2023 m. lapkričio 8 d.
Utenos rajono savivaldybės gyventojai, norintys nemokamai ir saugiai sutvarkyti asbesto atliekas, turi kreiptis į UAB „Utenos komunalininkas“ tel. (8 389) 63 800 (spausti 4) arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir pateikti šiuos duomenis:

  • vardą, pavardę; gyvenamojo namų ūkio, kuriame susidarė asbesto atliekos, adresą;
  • preliminarų asbesto atliekų kiekį (tonomis ar kvadratiniais metrais);
  • kontaktus (telefoną ir el. paštą).

Sudaręs užsiregistravusių atliekų turėtojų (gyvenamųjų namų ūkių, kuriuose susidarė asbesto atliekos, adresų) sąrašą ir optimalų asbesto atliekų surinkimo-apvažiavimo grafiką (vieno apvažiavimo metu asbesto atliekos būtų renkamos iš kelių gyvenamųjų namų ūkių), UAB „Utenos komunalininkas“ informuos apie atliekų paėmimą (atliekų paėmimas bus vykdomas atsižvelgiant į užsiregistravusių gyventojų skaičių ir gamtos sąlygas) ir asbesto atliekų sandėliavimo/paruošimo perdavimui sąlygas.
Perduodant UAB „Utenos komunalininkas“ reikės pateikti asmens dokumentą, taip pat užpildyti deklaraciją, kurioje reikės nurodyti asmens vardą, pavardę, gyvenamojo namų ūkio, kuriame susidarė asbesto atliekos, adresą. Atkreipiame dėmesį, kad atliekų turėtojas privalės patvirtinti parašu, kad asbesto atliekų tvarkymas nėra susijęs su prašomu ar paskirtu finansavimu, panaudojant valstybės ar savivaldybių biudžetų ar išteklių fondų, Europos Sąjungos arba ne Europos Sąjungos šalių valstybės institucijų lėšas.
Kilus klausimams pasiteirauti galėsite Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriuje tel. (8 389) 43 520, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

ppp

Dėl piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams turto vertinimo
Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savivaldybių administracijas informavo, kad bus įgyvendinami Lietuvos Respublikos pinginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo (toliau – Įstatymas) pakeitimai, susiję su turto vertinimu. Įstatymo projektas jau apsvarstytas Lietuvos Respublikos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete, ir jam pritarta bei pasiūlyta Seimui Įstatymo projektą svarstyti ir priimti skubos tvarka.
Įstatymo projektu siūloma nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. vėl pradėti vertinti bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens nuosavybės teise turimą turtą skiriant piniginę socialinę paramą (socialinę pašalpą, būsto šildymo, geriamojo ir karšto vandens išlaidų kompensacijas). Šis turtas laikinai, nuo 2020 m. birželio mėn., nebuvo vertinamas.
Informuojame, kad nuo rugsėjo 1 d. pareiškėjai turi pildyti prašymą-paraišką SP-4 ir jo priedus ne tik apie pajamas, bet ir apie turtą.
Piniginės socialinės paramos prašymai-paraiškos teikiami:
· El. būdu – prisijungus prie Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (SPIS) svetainės www.spis.lt.
· Išankstinė klientų registracija vykdoma kreipiantis tel. (8 389) 61 629, (8 389) 50 460 arba atvykus į Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių (Utenio a. 4. Utena) 112 kab.
Papildoma informacija teikiama tel. (8 389) 61 628, (8 389) 63 996 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

ppp

2023 m. rugpjūčio 1–2 d. vyko Utenos rajono savivaldybės Tauragnų seniūnijos seniūnaitijų seniūnaičių rinkimai. Išrinkti ir patvirtinti 2023 m. rugpjūčio 8 d. mero potvarkiu šie Tauragnų seniūnijos seniūnaitijų seniūnaičiai 2023–2027 m. kadencijai:
Vaida Sabalinkienė – Utenos rajono savivaldybės Tauragnų seniūnijos Balčių seniūnaitijos seniūnaitė.
Dalia Jackūnienė – Utenos rajono savivaldybės Tauragnų seniūnijos Klykių seniūnaitijos seniūnaitė.
Marius Vapsva – Utenos rajono savivaldybės Tauragnų seniūnijos Minčiagirės seniūnaitijos seniūnaitis.
Gintautas Valkauskas – Utenos rajono savivaldybės Tauragnų seniūnijos Piliakalnio seniūnaitijos seniūnaitis.
Jonas Ruzgas – Utenos rajono savivaldybės Tauragnų seniūnijos Sėlės seniūnaitijos seniūnaitis.
Giedrė Tubelienė – Utenos rajono savivaldybės Tauragnų seniūnijos Tauragnų seniūnaitijos seniūnaitė.

ppp

Bičių laikytojai kviečiami teikti paraiškas paramai gauti už papildomą bičių maitinimą
Informuojame, kad nuo š. m. rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 15 d. Utenos rajono savivaldybės administracijos Kaimo ir bendruomenių reikalų skyriuje priimamos paraiškos gauti paramą už papildomą bičių maitinimą.
Paraiškas teikti ir paramą gauti gali bičių laikytojai, kurių laikomos bičių šeimos registruotos Ūkinių gyvūnų registre ir kurie yra įsiregistravę Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre kaip valdos valdytojai arba valdos partneriai. Bičių laikytojams, laikantiems daugiau kaip 150 bičių šeimų, parama neskiriama.
Bičių laikytojas, norėdamas pateikti paraišką, atvykęs į savivaldybės administraciją, turi pateikti šiuos dokumentus:
• asmens tapatybės patvirtinimo dokumentą;
• išlaidų apmokėjimo įrodymo dokumentų sąrašą;
• išlaidų apmokėjimo įrodymo dokumentus.
Tinkamos finansuoti išlaidos turi būti patirtos einamaisiais metais iki paramos paraiškos pateikimo dienos (įskaitytinai).
Bičių laikytojams išlaidos už papildomą bičių maitinimą atlyginamos iš dalies – ne daugiau kaip 5,79 Eur už vieną bičių šeimą arba ne daugiau kaip 11,58 Eur už ekologinės gamybos ūkio sertifikuotą bičių šeimą.
Daugiau informacijos suteiks Kaimo ir bendruomenių reikalų vyresn. specialistė Indrė Dikinienė, tel. (8 389) 43538, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

ppp

Paukščių gripas plinta toliau: labai patogeniškas paukščių gripas nustatytas kirams Alaušo ežere
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Utenos departamentas informuoja, kad šių metų birželio 12 d. iš Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto gautas tyrimų protokolas, kuriame nurodyta, kad Utenos r. sav, Sudeikių sen., Alaušo ežero pakrantėse rastiems nugaišusiems kirams nustatytas labai patogeniškas paukščių gripas (LPPG) H5N1. Tai pirmasis šiais metais LPPG atvejis nustatytas laukinių paukščių tarpe Utenos rajono savivaldybės teritorijoje.
Nustačius naujas LPPG virusu užkrėstas vietas, VMVT imasi visų reikalingų prevencijos priemonių: nustatyti židiniai pažymimi įspėjamaisiais ženklais, toliau vykdoma laukinių ir naminių paukščių stebėsena. Apie atvejus informuojama vietos savivaldybė.

Skaityti daugiau...

ppp

Informacija dėl galimybės gyventojams, nukentėjus nuo gaisro ir stichinės nelaimės, gauti paramą iš Utenos rajono savivaldybės mero rezervo
Informuojame, kad remiantis Utenos rajono savivaldybės mero rezervo lėšų naudojimo tvarkos aprašu, patvirtintu, Utenos rajono savivaldybės tarybos 2023 m. balandžio 27 d. sprendimu Nr. TS-75, mero rezervo lėšos gali būti skiriamos fiziniams asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą Utenos rajono savivaldybės teritorijoje. Lėšos skiriamos gaisro ar stichinės nelaimės nuostoliams, padarytiems vieninteliam turimam gyvenamajam būstui, kuriame deklaruota gyvenamoji vieta, iš dalies atlyginti bei gaisro ar stichinės nelaimės nuostoliams, padarytiems ūkiniams pastatams  iš dalies atlyginti.
Atmintinė „Dėl mero rezervo lėšų skyrimo fiziniams asmenims“

ppp

 

Kiekvienuose namuose – daugybė atitarnavusių prietaisų: metas pavasariniam namų tvarkymui
Informaciją parengė: https://manrupirytojus.lt.
Pavasaris – tvarkymosi metas, o balandis – švaros mėnuo. Statistika rodo, kad vienuose namuose vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau maždaug kas aštuntas iš jų – nenaudojamas, kai kurie – sugedę, o vienas gyventojas yra sukaupęs apie 5 kg nebereikalingos buitinės technikos ir elektronikos. Tad prasidedant pavasariniam namų tvarkymui primename, kad elektros ir elektroninės įrangos atliekos yra priskiriamos prie pavojingų atliekų, todėl būtina jas tinkamai tvarkyti.
Surinkti nebereikalingų ar neveikiančių viryklių, skalbimo mašinų bei kitų stambių elektronikos ir buitinės technikos prietaisų į bet kurią Lietuvos vietą nemokamai atvyksta „Man rūpi rytojus“ komanda, tereikia užsiregistruoti telefonu 8 600 90030 arba internetu https://manrupirytojus.lt/buitines-technikos-isvezimas/ 

Skaityti daugiau...

ppp

ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENŲ IR KITŲ PLOTŲ DEKLARAVIMAS 2023 M.
Informuojame, kad žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas vyks nuo 2023 m. balandžio 17 d. iki birželio 20 d. Pasibaigus paraiškų teikimo laikotarpiui, pavėluotai paraiškos priimamos iki 2023 m. birželio 30 d., už kiekvieną pavėluotą darbo dieną (savaitgaliai, šventinės dienos ir po jų einanti pirma darbo diena laikomi viena darbo diena) tiesioginių išmokų už plotą sumą mažinama 1 proc.
Atkreipiame dėmesį, kad pareiškėjų, planuojančių dalyvauti ekologinėje sistemoje „Gyvulių gerovė“, paraiškos turi būti pateiktos iki 2023 m. gegužės 15 d.
Išmokos už deklaruotus plotus – tik aktyviai ūkininkaujantiems.
Pareiškėjas, siekiantis gauti išmokas už deklaruotus plotus, privalo būti aktyvus ūkininkas. Aktyvaus ūkininko statusą atitinka tie pareiškėjai, kurių už praėjusius deklaravimo metus gauta išmokų (bendra visų paramos schemų) suma neviršija 5000 Eur. Pareiškėjai, kurių gauta išmokų suma viršija 5000 Eur, turi atitikti bent vieną iš šių kriterijų:
• pareiškėjo ūkis registruotas Ūkininkų ūkių registre;
• pareiškėjo pagrindinė valdos ekonominė veikla yra žemės ūkis, miškininkystė arba žuvininkystė;
• pareiškėjas turi bent 1 sutartinį gyvulį (toliau – SG) valdoje, kuris (-ie) einamaisiais metais nuo sausio 1 d. iki birželio 30 d. yra registruotas (-i) Ūkinių gyvūnų registre;
• pareiškėjui nuosavybės teise priklauso registruota žemės ūkio technika, kuri einamaisiais metais, bet ne vėliau kaip iki liepos 1 d. įskaitytinai nepertraukiamai registruota Lietuvos Respublikos traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registre ir iš jo neišregistruota;
• pareiškėjas dalyvauja kaimo plėtros intervencinėse priemonėse: „Ekologinis ūkininkavimas.
Ekologinio ūkininkavimo tęstiniai įsipareigojimai“, „Laukinių paukščių apsauga už „Natura 2000“ teritorijos ribų“, „Nykstančių Lietuvos senųjų veislių gyvulių ir naminių paukščių išsaugojimas“, „Parama „Natura 2000“ miškuose“, „Parama „Natura 2000“ žemės ūkio paskirties žemėje“.
Daugiau informacijos...

ppp

Pieno gamintojai kviečiami teikti paraiškas savivaldybės finansinei paramai gauti
Vadovaudamasi Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2023 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. AĮ-498 „Dėl kvietimo teikti paraiškas pagal Utenos rajono savivaldybės Kaimo rėmimo srities projektų finansavimo prioritetą skelbimo“ Utenos rajono savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas pagal Kaimo rėmimo srities projektų finansavimo prioritetą „Ūkių modernizavimas, susijęs su žemės ūkio produkcijos gamyba, perdirbimu ir realizavimu“.
Galimi pareiškėjai - žemės ūkio veiklą vykdantys subjektai, įregistravę ūkininko ūkį bei valdą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre (valdos centras registruotas Utenos rajone). Privaloma sąlyga - pareiškėjas turi būti pieno gamintojas, parduodantis žaliavinį pieną registruotiems pieno supirkėjams (registruotų pieno supirkėjų sąrašas skelbiamas VĮ Žemės ūkio duomenų centro internetinėje svetainėje www.vic.lt).
Tinkamos finansuoti veiklos:
• Finansuojamos veiklos susijusios su pieno ūkio produkcijos gamyba (pašarų, veterinarinių paslaugų, sėklinimo paslaugų ir prekių, reikalingų pieno ūkiui, įsigijimas).
Didžiausia finansuojama suma:
• Vienam projektui įgyvendinti iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto gali būti skiriama iki 500,00 Eur.
Projektų paraiškos priimamos nuo 2023 m. balandžio 3 d. iki 2023 m. balandžio 24 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje (Utenio a. 4, 103 kab.). Projektų paraiškas taip pat galima teikti ir elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Informaciją dėl paraiškų pildymo ir projektų įgyvendinimo teikia Kaimo ir bendruomenių reikalų skyriaus vyresn. specialistė Indrė Dikinienė, tel. 8 (389) 43538, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Projekto paraiškos forma: https://www.utena.lt/images/Projektai/Projektu_dokumentu_formos/paraiska.doc 

ppp

Skelbiamas kvietimas teikti paraiškas Utenos rajono savivaldybės medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos prevencinių priemonių diegimo Utenos rajone projektų konkursui
Utenos rajono savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas Utenos rajono savivaldybės medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos prevencinių priemonių diegimo Utenos rajone projektų konkursui pagal Prevencinių priemonių sąrašą, kuris įvardintas Projektų finansavimo tvarkos aprašo 17 punkte. Galutinis paraiškų pateikimo terminas – 2023 m. balandžio 21 d. 15.45 val. Paraiškas galite pristatyti į Utenos rajono savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo ir bendrųjų reikalų skyriaus 103 kab. (Utenio a. 4, Utena), taip pat paraiškos gali būti pateiktos paštu,  registruotu laišku, įteiktos pašto kurjerio arba per Administracinių ir viešųjų elektroninių paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai“ (www.epaslaugos.lt - įėjus pasirinkti: Utenos rajono savivaldybės administracija, sritis – „Kita“, kvietimo skelbimo būsena - „Paskelbtas“). Kitais būdais, tai yra elektroniniu paštu arba kitais adresais, išsiųstos Paraiškos nevertinamos. Jeigu Paraiška pateikiama paštu arba per pašto kurjerį, pašto žymoje nurodyta išsiuntimo ar pateikimo siųsti data turi būti ne vėlesnė kaip paskutinė Paraiškų pateikimo diena. Už Paraiškoje nurodytų duomenų teisingumą atsako Pareiškėjas. Kartu su Paraiška pateikiami visi Paraiškos formoje nurodyti dokumentai. Projektų finansavimo tvarkos aprašas ir projektų paraiškos forma yra interneto svetainėje https://www.utena.lt/index.php/lt/medziojamuju-gyvunu-prevencines-priemones.
Informaciją dėl paraiškų pildymo ir projektų įgyvendinimo teikia Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos pavaduotoja Rasa Kaziliūnienė, tel. 8 (389) 61599 el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018-06-19 įsakymas Nr. AĮ-659 „Dėl medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos prevencinių priemonių diegimo Utenos rajone projektų finansavimo tvarkos aprašo tvirtinimo“
Projekto finansavimo paraiškos forma

ppp

Utenos rajone bus atliekama traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų techninė apžiūra
Balandžio ir gegužės mėnesiais Utenos rajono seniūnijose bus atliekama traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų techninė apžiūra.
Apžiūrų grafikas Tauragnų seniūnijoje:
Balandžio 26 d. Klykių kaimas 10.00-11.30 val., Bajorų kaimas 12.00-13.30 val., Sirvydžių kaimas 14.00-16.00 val.
Gegužės 3 d. Tauragnų mstl. 10.00-12.30 val., Sėlės kaimas 13.00-15.00 val.
Techninės apžiūros metu su savimi reikia turėti traktorininko pažymėjimą, traktoriaus registracijos dokumentą, civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą ir apmokėjimo kvitą už techninę apžiūrą.
Už traktoriaus, savaeigės ar žemės ūkio mašinos techninę apžiūrą mokamas 6,80 Eur mokestis, už traktorinės priekabos techninę apžiūrą - 5,50 Eur mokestis.
Valstybės rinkliava sumokama į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą. Įmokos kodas 53082. Mokėjimą galima atlikti, visuose bankų skyriuose, mokėjimų terminaluose, Lietuvos pašte arba mokestiniu pavedimu.
Technikos savininkui nespėjus paruošti technikos pagal nurodytą grafiką, techninė apžiūra bus atlikta individualiai iš anksto suderinus datą, laiką, ir papildomai sumokėjus Valstybės rinkliavą (už atvykimą į technikos buvimo vietą) - 9,90 Eur.

ppp

TĘSIAMAS NEMOKAMAS ASBESTO ATLIEKŲ SURINKIMAS
Utenos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad įgyvendinant projektą „Namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų sutvarkymas“ tęsiamas nemokamas gyvenamuosiuose namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimas apvažiavimo būdu (iš gyventojo nurodytos vietos, esančios Utenos rajono savivaldybės teritorijoje). Asbesto atliekų surinkimą vykdys UAB ,,Utenos komunalininkas“. Atliekų surinkimo paslauga finansuojama Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos lėšomis. Asbesto atliekų surinkimo paslauga bus teikiama surinkus numatytą asbesto atliekų kiekį, bet ne ilgiau kaip iki 2023 m. spalio 12 d.
Utenos rajono savivaldybės gyventojai, norintys nemokamai ir saugiai sutvarkyti asbesto atliekas, turi kreiptis į UAB „Utenos komunalininkas“ tel. (8 389) 63 800 (spausti 4) arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir pateikti šiuos duomenis:
• vardą, pavardę; gyvenamojo namų ūkio, kuriame susidarė asbesto atliekos, adresą;
• preliminarų asbesto atliekų kiekį (tonomis ar kvadratiniais metrais);
• kontaktus (telefoną ir el. paštą).
Sudaręs užsiregistravusių atliekų turėtojų (gyvenamųjų namų ūkių, kuriuose susidarė asbesto atliekos, adresų) sąrašą ir optimalų asbesto atliekų surinkimo-apvažiavimo grafiką (vieno apvažiavimo metu asbesto atliekos būtų renkamos iš kelių gyvenamųjų namų ūkių), UAB „Utenos komunalininkas“ informuos apie atliekų paėmimą (atliekų paėmimas bus vykdomas atsižvelgiant į užsiregistravusių gyventojų skaičių ir gamtos sąlygas) ir asbesto atliekų sandėliavimo/paruošimo perdavimui sąlygas.
Perduodant UAB „Utenos komunalininkas“ reikės pateikti asmens dokumentą, taip pat užpildyti deklaraciją, kurioje reikės nurodyti asmens vardą, pavardę, gyvenamojo namų ūkio, kuriame susidarė asbesto atliekos, adresą. Atkreipiame dėmesį, kad atliekų turėtojas privalės patvirtinti parašu, kad asbesto atliekų tvarkymas nėra susijęs su prašomu ar paskirtu finansavimu, panaudojant valstybės ar savivaldybių biudžetų ar išteklių fondų, Europos Sąjungos arba ne Europos Sąjungos šalių valstybės institucijų lėšas.
Kilus klausimams pasiteirauti galėsite Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriuje tel. (8 389) 43 520, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

ppp

LAIKAS ATNAUJINTI ŽEMĖS ŪKIO VALDAS
Informuojame, kad žemės ūkio valdų valdytojai ir pareiškėjai, deklaruojantys žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus, privalo kiekvienais kalendoriniais metais atnaujinti valdos duomenis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre.
2023 m. prasideda naujasis programinis laikotarpis, bus nemažai pakeitimų deklaravimo taisyklėse, tad siekiant užtikrinti sklandų žemės ūkio naudmenų deklaravimo procesą seniūnijose bei išvengti klaidų ir netikslumų deklaravimo metu, raginame pareiškėjus žemės ūkio valdų duomenis atnaujinti dar iki deklaravimo pradžios. Tai padaryti ypač svarbu asmenims, kurie žemės sklypus valdo nuomos / panaudos pagrindais ir / ar bendrosios dalinės nuosavybės teise ir / ar yra sudarę ilgalaikes valstybinės žemės nuomos sutartis.
Žemės ūkio valdų duomenis atnaujinti galima šiais būdais:
• atvykus į seniūniją (pagal žemės ūkio valdos centro adresą);
• VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui pateikus laisvos formos prašymą nurodant, kurie valdos duomenys turi būti patikslinti;
• savarankiškai prisijungus prie Žemės ūkio ir kaimo verslo registro ir Ūkininkų ūkių registro portalo per elektroninius valdžios vartus www.epaslaugos.lt 
• atvykus į Utenos rajono savivaldybės administracijos Kaimo ir bendruomenių reikalų skyrių (320 kab., Utenio a. 4, Utena).
Norint atnaujinti žemės ūkio valdos duomenis, privaloma pateikti šiuos dokumentus:
• valdos valdytojo (juridinio ar fizinio asmens) tapatybę patvirtinantį dokumentą;
• jeigu duomenis teikia valdos valdytojo įgaliotas asmuo - įgaliojimą atstovauti valdos valdytojui ir įgaliotojo asmens tapatybės dokumentą;
Jeigu valdoje įvyko pokyčių, papildomai pateikiami šie dokumentai:
• žemės nuosavybės dokumentai (VĮ Registrų centro išrašai);
• žemės sklypų nuomos/panaudos sutartys (įregistruotos arba neįregistruotos Nekilnojamojo turto registre),
• valstybinės žemės plotų naudojimo teisę patvirtinimo dokumentai.

ppp

Dėl kompensacijų taikymo už komunalinių atliekų tvarkymą
Informuojame, kad pagal Utenos rajono savivaldybės tarybos 2016 m. gruodžio 22 d. sprendimą Nr. TS-352 (2017 m. balandžio 27 d. sprendimo Nr. TS-131 redakcija) Kompensacijų taikymo už komunalinių atliekų tvarkymą tvarkos aprašo 11 punktą, kompensacija taikoma už kalendorinius metus. Kompensacija taikoma nuo kalendorinių metų sausio 1 d. iki gruodžio 31 d., jei šiuo laikotarpiu kompensacijos gavėjas atitinka asmeniui, galinčiam gauti kompensaciją, keliamus reikalavimus:
1. Šeima ar vienas gyvenantis asmuo gauna socialinę pašalpą (pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą) – 50 proc. pastovios įmokos daliai;
2. Šeima ar vienas gyvenantis asmuo augina 3 ir daugiau vaikų – 50 proc. pastovios įmokos daliai;
3. Nekilnojamo turto savininkas, turintis nekilnojamą turtą Mockėnų kaime – 50 proc. pastovios įmokos daliai;
4. Gyvenamosios paskirties objekto savininkas, vienas deklaravęs gyvenamąją vietą tame objekte - 20 proc. pastovios įmokos daliai;
5. Religinės paskirties objektas - 100 proc. pastovios įmokos daliai.
INFORMUOJAME, KAD NESVARBU, KURIUO LAIKU PATEIKSITE PRAŠYMĄ, LENGVATA BUS PRITAIKYTA UŽ VISUS KALENDORINIUS METUS (SVARBU PATEIKTI KALENDORINIAIS METAIS).

ppp

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad žiemą visiems eismo dalyviams būtina atkreipti dėmesį į besikeičiančias oro sąlygas, kritulius, kurie daro tiesioginę įtaką vairavimo sąlygoms. Tuo pačiu dauguma vairuotojų tikriausiai pastebi, kad vieni keliai yra valomi ir barstomi dažniau, kiti – rečiau, o dar kituose keliuose slidumą mažinančios medžiagos išvis nebarstomos, tik nuvalomas perteklinis sniegas.
Informacija apie kelių priežiūros lygius pateikiama interaktyviame žemėlapyje, interneto svetainėje www.eismoinfo.lt. Minėtoje svetainėje taip pat skelbiama informacija apie kelių būklę ir eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose. Taip pat paskambinę į Informacijos skyrių trumpuoju tel. numeriu 1871 arba nemokamu tel. numeriu +370 5 232 9600 (veikia kiekvieną dieną 24 val. per parą), vairuotojai gali gauti ir perduoti informaciją apie eismo sąlygas.

ppp

Numeris 113 – medicininėms konsultacijoms
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad nuo 2020 m. spalio 30 d. pradėjo veikti trumpasis telefono numeris 113, skirtas neskubiai medicininei informacijai ar konsultacijai gauti. Juo galima skambinti, kai reikalinga tik medicininė konsultacija, t. y. situacija nekelia pavojaus žmogaus gyvybei ar sveikatai, kad atvyktų greitosios medicinos pagalbos (GMP) brigada. Taip pat 113 galima kreiptis, kai norima pasitelkti mokamą paslaugą pervežti pacientą, pavyzdžiui, iš gydymo įstaigos namo ar iš vienos gydymo įstaigos į kitą.
Tuo atveju, jei telefoninio pokalbio metu dispečeris nuspręstų, kad vis dėlto reikalinga siųsti GMP brigadą, jis tai padarys, t. y. pacientui nereikės pakartotinai skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.
Atkreiptinas dėmesys, kad staiga iškilusios grėsmės sveikatai ar gyvybei atvejams ir toliau yra skirtas skubiosios pagalbos numeris 112, o numeriu 113 gyventojai galės kreiptis dėl medicininių konsultacijų, t. y. kaip padėti sau ar elgtis konkrečioje situacijoje, kai didelio pavojaus sveikatai nėra.
Atsižvelgdamas į paciento išsakomas problemas numeriu 113 konsultuojantis dispečeris gali teikti instrukcijas gyventojams, kaip padėti sau. Esant reikalui, dispečeris gali pasiūlyti pacientui kreiptis į polikliniką, prie kurios skambinantysis yra prisirašęs, registruotis gydytojo konsultacijai artimiausiu metu. Dar dispečeris gali nukreipti pacientą į polikliniką gydytojo konsultacijai tos įstaigos darbo metu tą pačią dieną, o poliklinikos ne darbo metu – kreiptis į ligoninės, su kuria poliklinika yra sudariusi sutartį, skubiosios pagalbos skyrių, kad esant galimybei pacientas būtų užregistruotas pas šeimos gydytoją. Taip pat dispečeris gali pasiūlyti pacientui kreiptis į ligoninės skubiosios pagalbos skyrių.
Svarbu pažymėti, kad trumpuoju numeriu 113 gali skambinti ir gydymo įstaigos, socialinės globos įstaigos dėl pacientų pervežimo iš vienos įstaigos į kitą ar į namus.

 

ppp

2022 metais Tauragnų seniūnija įgyvendino gamtosauginės veiklos projektą „Pažinkime ir saugokime. PLĖŠRIEJI PAUKŠČIAI IR PELĖDOS“. Poilsiavietėje prie Tauragno ežero buvo įrengti du informaciniai-pažintiniai stendai: „Mūsų krašto plėšrieji paukščiai“, „Mūsų krašto pelėdos“. Įgyvendinant projektą surengta edukacinė paskaita ,,Lietuvos paukščiai“, skirta Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai, išleistas 2023 metų Tauragnų krašto paukščių kalendorius.

Projektą finansavo Utenos rajono savivaldybė, skirta 700 Eur.

 

ppp

 

ppp

2022 m. Tauragnų krašto bendruomenė įgyvendino devynis projektus
Pagal 2022 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles pagal veiklos sritį „Renginių organizavimas“ Žemės ūkio ministerija finansavo projektą „Kraštiečių šventė Tauragnuose“ – 1950,00 Eur. Už šias lėšas išnuomotas pripučiamas kliūčių ruožas ir sumokėta grupei „Belkanto“ už koncertą liepos 3 d. vykusioje Kraštiečių šventėje.
Pagal Kultūrinės veiklos plėtros programos priemonę Kultūrinės veiklos projektų finansavimas Utenos r. savivaldybė skyrė 1000,00 Eur projekto „Tarptautinis džiazo ir teatro festivalis Tauragnuose „Tauragnai Jazz milžinai Jump 2021” koofinansavimui. Lėšos skirtos projekto organizavimui (dalyvių maitinimui, nakvynei ir kt.).
Pagal Utenos rajono savivaldybės socialinių paslaugų plėtros ir  kokybės gerinimo programą toliau finansuotas projektas „Socialinių paslaugų plėtra ir gyvenimo kokybės gerinimas senyvo amžiaus ir neįgaliems asmenims Tauragnų seniūnijoje”. Gautos lėšos skirtos dviejų darbuotojų atlyginimams (du etatai). Skirta 18 000 eurų.
Projektą „Tauragnų krašto bendruomenės veiklos stiprinimas 2022 m.“ finansavo Utenos rajono savivaldybė  pagal Utenos rajono savivaldybės Kaimo plėtros programos Nr. 04 Utenos rajono savivaldybės 2021-2023 metų strateginio veiklos plano priemonę Nr. 04.1.1.08 „Kaimo rėmimo priemonių plano vykdymas“. Projektui skirtais 400 eurų buvo padengtos bendruomenės komunalinių paslaugų išlaidos bei apmokėtos buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugų išlaidos.
Toliau veikė Tauragnų vaikų dienos centras. Skirtos lėšos dienos centro veiklai (priemonėms įsigyti, maisto produktams, išvykoms, komunaliniams mokesčiams, darbuotojų atlyginimams (1,5 etato). Skirta 21 620 Eur. Lėšas skyrė Utenos r. savivaldybė  ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano 1.1.6 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Utenos rajono savivaldybėje tvarkos aprašą įgyvendintas projektas „Viešųjų erdvių ir aplinkos kokybės gerinimas Tauragnuose” (1258,72 Eur.).  Už šias lėšas pagaminti ir pastatyti du stalai ir šeši suolai poilsiavietėje prie Labės ežero, įsigytas medinis vaikų žaidimo namelis, įsigyta drobinių maišelių su Tauragnų nuotrauka ir kt.
Pagal Kultūrinės veiklos plėtros programos priemonę Nevyriausybinių organizacijų projektų finansavimas Utenos r. savivaldybė skyrė 380 Eur projektui „Etninės kultūros ir vietos tradicijų plėtra Tauragnų bendruomenėje“. Už skirtas lėšas nusipirkta didelė keptuvė, maišelių su Tauragnų logotipu, apmokėta  transporto paslauga kolektyvui iš Salako, suorganizuota Pirmosios pradalgės, Žolinės ir Dagos šventės.
Pagal Utenos rajono savivaldybės programos „Kokybiškos švietimo sistemos kūrimas ir jaunimo užimtumas“ (kodas – 07) 2022-2024 metų strateginio veiklos plano  priemonę Nr. 07.1.2.03 „Mokinių vasaros poilsio organizavimas“ įgyvendintas projektas „Mokinių vasaros poilsio dieninė stovykla Tauragnuose“  Buvo skirta 800 Eur. Stovyklos veiklose dalyvavo per 20 mokyklinio amžiaus vaikų. Jiems buvo organizuotos įvairios veiklos, išvykos, o paskutinę savaitę kartu su dienos centro vaikais keletas iš jų ilsėjosi Šventojoje prie jūros.
Pagal Utenos rajono savivaldybės Kultūrinės veiklos plėtros programos Nr. 08 2022-2024 metų strateginio veiklos plano priemonę Nr. Nr. 08.1.2.05 „Nevyriausybinių organizacijų projektų finansavimas“ skirta 580 Eur projektui ,,Bendruomenės gimtadienis ir Vyšnių žydėjimo šventė“. Už šias lėšas įsigyta puodelių su vyšnių sodelio logotipu, nupirkta vyšnaičių, suorganizuota šventė.

ppp

 KVIEČIAME TEIKTI PRAŠYMUS DĖL ŽEMĖS MOKESČIO LENGVATOS SUTEIKIMO
Informuojame, kad Utenos rajono  ūkininkai, vykdantys žemės ūkio veiklą, gali kreiptis į savivaldybės administraciją dėl nuosavybės teise valdomos žemės ūkio paskirties žemės, esančios Utenos rajone, žemės mokesčio lengvatos (50 proc.) suteikimo už 2022 metus.
Prašymai, ūkininkų patogumui, priimami ir seniūnijose (pagal žemės ūkio valdos centro adresą) ir savivaldybėje - Kaimo ir bendruomenių reikalų skyriuje (Utenio a. 4 - 320 kab.) 
Prašymus galima teikti iki gruodžio 1 d.

Skaityti daugiau...

ppp

Patvirtintos pagrindinių kuro rūšių kainos, taikomos būsto šildymo ir karšto vandens išlaidoms skaičiuoti, nustatant šių išlaidų kompensacijų dydį nepasiturintiems gyventojams
Utenos rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į rinkos pokyčius, patvirtino vidutines malkų, medienos briketų, pjuvenų granulių, durpių briketų, akmens anglies, dyzelinio krosnių kuro ir suskystintų dujų balionuose kainas, kurios bus taikomos išimtinai tik būsto šildymo ir karšto vandens išlaidoms skaičiuoti, nustatant šių išlaidų kompensacijų dydį nepasiturintiems gyventojams.

Skaityti daugiau...

ppp

ppp

Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba informuoja, kad nuo šiol gauti nemokamas teisines konsultacijas bei teikti dokumentus dėl antrinės valstybės garantuojamos teisinės pagalbos gyventojams bus dar paprasčiau. Gyventojai, pageidaujantys gauti antrinę teisinę pagalbą, prašymus ir kitus dokumentus savarankiškai, nuotoliniu būdu gali teikti per teisinių paslaugų informacinę sistemą – TEISIS prisijungę adresu: www.teisis.lt 

ppp

Aktuali informacija dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų
Artėjant šildymo sezonui, asmenys deklaravę gyvenamąją vietą Utenos rajono savivaldybėje gali kreiptis dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų. Šiemet jos bus skiriamos visam šildymo sezonui, nepriklausomai nuo šildymo būdo: tiek centralizuoto, tiek malkomis, anglimis, dujomis ar kitu kuru.
Kompensacija skiriama už praėjusius 2 mėnesius, todėl pageidaujantys ją gauti nuo spalio mėnesio, prašymą gali pateikti tiek lapkritį, tiek gruodį.

Skaityti daugiau...

  globalus regionai final 53  utenos radijas   utenos_kolegija_2011  regia_lt  geoportal  utenos_tic_baneris  Logo big