Free Joomla Templates by iPage Hosting

policija informuoja

  

       

 ooo

Policija įspėja! Utenos krašto gyventojai, būkite budrūs - siautėja telefoniniai sukčiai!
Pastaruoju metu padaugėjo pranešimų iš Utenos krašto gyventojų, apie skambinančius asmenis, kurie prisistato policijos pareigūnais ir praneša, kad kažkas naudojasi asmens banko duomenimis bei bando išgauti iš gyventojų elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis.
Šių metų vasario 4 d. Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo gautas pareiškimas iš Utenos miesto gyventojo. Pareiškime asmuo nurodė, kad gavo trumpąją žinutę, kurioje buvo pranešta, kad laimėjo prizą. Norint atsiimti laimėjimą gyventojas turi paskambinti nurodytu numeriu. Susisiekus su asmeniu nurodytu telefono numeriu pareiškėjui buvo pranešta, kad jis laimėjo telefoną, tačiau norint atsiimti prizą reikia pervesti penkis telefono sąskaitos papildymus po 20 eurų. Pilietis nuvykęs į parduotuvę įsigijo vieną papildymą už 20 eurų ir dar kartą, susisiekęs nurodytu telefono numeriu, padiktavo kvite esantį kodą. Žinoma, tuo viskas nesibaigė, tai kartojosi dar penkis kartus. Padiktavęs paskutinį kodą esantį kvite, nesulaukė skambučio ir bandė pats prisiskambinti, bet niekas nekėlė ragelio. Taip pareiškėjas suprato, kad buvo apgautas sukčių bei prarado 290 eurų.
Tą pačią dieną gautas kito uteniškio pareiškimas, kad apgaulės būdu buvo išvilioti banko prisijungimo duomenys ir iš sąskaitos, atlikus pavedimus, patirta 1130 eurų turtinė žala.
Dažnai pasitaiko, kad paskambinę asmenys prisistato policijos pareigūnais bei praneša, jog reikia atvykti į policijos komisariatą adresu, kurį padiktuoja skambinantysis. Ten yra sulaikytas asmuo, kuris naudojosi žmogaus banko kortele ir padirbtais dokumentais. Tada skambinančiajam asmeniui liepiama užšaldyti banko sąskaitą bei tariamai yra sujungiamas su banku, kur asmuo turi padiktuoti savo banko duomenis.
POLICIJA ĮSPĖJA UTENOS KRAŠTO GYVENTOJUS:
• Policijos pareigūnai, banko, pašto atstovai jokių piniginių patikrinimų bei procedūrų neatlieka nei namuose, nei telefonu!
• Sulaukę skambučio iš nepažįstamų asmenų, kurie prašo atlikti pinigines procedūras telefonu, nedelsiant nutraukite pokalbį, o atvykus į namus bei prisistačius socialiniais, pašto, banko darbuotojais, neįsileiskite nepažįstamų asmenų į savo gyvenamąsias patalpas!
• Neperduokite nepažįstamiesiems asmenims savo pinigų, nepervedinėkite pinigų į nurodytas sąskaitas!
• Nesidalinkite su nepažįstamaisiais elektroninės bankininkystės duomenimis!

ooo

lankstinukas1  lankstinukas2

ooo

Informuojame, kad šiuo metu Lietuvoje plinta el. laiškai ir SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis.
Trumpąsias žinutes siunčiantys asmenys informuoja apie gautą ar atliktą naują mokėjimą, apie būtinybę atlikti kokį nors veiksmą ar pan. Žinutėje pateikiama interneto nuoroda (adresas) ir prašoma prisijungti prie suklastotos el. bankininkystės interneto svetainės.
SVARBU
- Neatidarinėkite nuorodų, gautų iš neaiškių šaltinių;
- Nedalinkite niekam savo el. bankininkystės slaptažodžių;
- Stebėkite atvertų puslapių adresų lauką, el. bankininkystės visada naudos https.
P.S. kilus bet kokiems IT saugumo klausimams kreipkitės el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
P.P.S. kilus beveik visiems kitiems gyvenimo klausimams kreipkitės Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

ooo

UTENOS KRAŠTO GYVENTOJAI, BŪKITE BUDRŪS, UTENOS RAJONE PADAUGĖJO SUKČIAVIMO ATVEJŲ
Ką reikėtų žinoti, kad nepakliūtumėte į sukčių pinkles?
• Neskubėkite vykdyti skambinančiojo prašymų.
• Jokiu būdu neatskleiskite skambinantiems asmenims savo vardo, pavardės, gyvenamosios vietos adreso, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų
• Patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba.
• Atminkite, įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, niekada nesprendžiama iškilusios piniginės problemos tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo). Policija netikrina pingų pakeistų į Eurus, nekeičia ir nevykdo jokių su pinigais susijusių sandorių.
• Neperduokite pinigų per tarpininkus.
• Neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.
• Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus.
• Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą.
Jeigu kyla nors menkiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos tel. 112.

ooo

Sukciavimai page 001prevencija page 001

ooo

  • Dviračių transporto priemonių vairuotojų atmintinė. Skaityti...
  • Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas įspėja saugokitės ,,telefoninių" sukčių! Skelbimas...

ooo

2015 m. birželio 27 d. Utenos r. Tauragnų seniūnijoje vyko kraštiečių šventė "Po Tauragnų dangum", tai šventinis renginys skirtas Tauragnų miestelio gimtadieniui paminėti, kuriam sukako 760 m.
Šioje įspūdingoje šventėje renginio dalyviai ir svečiai galėjo išvysti Naisių vasaros teatro muzikinę programą "Dainuosma mudu abudu", dalyvauti atminimo akmens atidengime, vaišintis ir linksmintis seniūnaitijų kiemeliuose, klausytis Utenos varinių pučiamųjų orkestro „Cinkas" atliekamų kūrinių, aplankyti muziejaus parodų salėje eksponuojamą tauragiškių darbų parodą. Vaikų laukė pramogos kūrybiniame kiemelyje, suaugusiųjų vakaronė koncertuojant liaudiškos muzikos kapelai „Daumantų muzikantai".
Prie šventės aktyviai prisidėjo ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai, kurie renginio metu ne tik užtikrino viešąją tvarką, visuomenės ir eismo saugumą, bet ir vykdė prevencinę veiklą, nuoširdžiai bendravo su gyventojais, džiaugėsi bendruomenių aktyvumu, išradingumu, glaudžiu tarpusavio bendravimu, kas vienija ir suartina visuomenę, skatina kurti saugią aplinką Utenos krašte.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnės D. Maselskienė ir I. Linkienė su bičiuliu Amsiu renginyje pateikė malonių staigmenų mažiesiems šventės dalyviams. Pareigūnės rūpindamos vaikų saugumu, siekdamos gilinti vaikų žinias apie saugų elgesį vasaros atostogų metu, surengė prevencinio pobūdžio piešinių konkursą vaikams tema „Vasarą aš saugus". Vaikai piešė spalvingus piešinius kaip reikia saugiai elgtis atostogų metu einant gatve, būnant kieme, namuose, gamtoje prie vandens telkinių. Vaikų spalvingi piešiniai puoš Utenos r. Tauragnų seniūnijos kultūros namus, kuriais galės gėrėtis ne tik vaikų tėveliai, bet ir svečiai.
Pareigūnės vykdė viktoriną vaikams apie kelių eismo taisykles ir saugų eismą, supažindino vaikus su pagrindinėmis kelių eismo taisyklėmis, bei saugiu elgesiu viešose vietose, kartu su bičiuliu Amsiu vaikams už dalyvavimą piešinių konkurse ir pademonstruotas puikias žinias viktorinoje dovanojo šviesą atspindinčius atšvaitus, spalvingus balionus, knygeles „Susipažinkime su policija", saldainius su bičiulio Amsiu atvaizdu. Tėveliams pareigūnai įteikė prevencinio pobūdžio lankstinukus „Saugokime vaikus vasaros atostogų metu", su prevencinio pobūdžio informacija ir patarimais tėvams ir vaikams kaip reikia saugiai elgtis vasaros atostogų metu.
Policijos pareigūnių nudžiuginti vaikai pakvietė pareigūnes ateiti į vaikų kūrybinį kiemelį, kur vaikus amatų mokė liaudies meistrai įvairių menų: piešti, tapyti, siuvinėti, velti iš vilnos, groti netradiciniais muzikos instrumentais, gaminti aitvarus. Policijos pareigūnės ne tik gėrėjosi visuomenės išradingumu, kaip mokomi nuo mažens vaikai gražių dalykų, t. y. prisiliesti prie meno, išmokti įvairių amatų, bet kartu su vaikais įsiliejo ir į gamybos procesą, gamino aitvarus. Skraidantys vaikų spalvingi aitvarai spinduliavo džiaugsmą, kūrybiškumą, teigiamas emocijas. Policijos pareigūnių nuoširdus bendravimas su vaikais, buvimas kartu, domėjimasis vaikų kūryba menais ir įsiliejimas į bendrą veiklą, skatina vaikų pasitikėjimą policijos pareigūnais.
Policijos pareigūnės nepamiršo ir didelį dėmesį skyrė šventėje dalyvavusiems senjorams. Lankydamos seniūnaitijų kiemelius pareigūnės bendravo su senjorais jiems aktualiais klausimais, senjorams dovanojo šviesą atspindinčius atšvaitus, magnetukus su bendruoju pagalbos telefonu 112, kad ištikus bėdai ar nelaimei senjorai visada turėtų po ranką informaciją kur reikalinga kreiptis pagalbos. Vykdant vagysčių prevenciją senjorams buvo įteikti prevencinio pobūdžio lankstinukai su patarimais ir informacija gyventojams kaip išvengti vagysčių atvejų, kaip reikia rūpintis savo ir turto saugumu. Senjorai džiaugėsi pareigūnų paprastumu, parodytu dėmesiu senyvo amžiaus žmogui, dėkojo už rūpinimąsi jų saugumu.
Policijos pareigūnų dalyvavimas šventėje, nuoširdus bendravimas su visuomene, parodytas dėmesys tiek vaikams, tiek senjorams, skatina visuomenės ir policijos bendravimą, bendradarbiavimą, tarpusavio pasitikėjimą, suartina visuomenę su policija, skatina saugios aplinkos kūrimą.
Utenos r. Tauragnų seniūnijos seniūnas A. Danauskas dėkojo policijos pareigūnams už glaudų bendradarbiavimą, dalyvavimą šventėje, rūpinimąsi visuomenės saugumu, parodytą dėmesį visiems šventės dalyviams, Utenos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui už aktyvią veiklą renginių metu dovanojo knygą apie Tauragnus „Ties Tauragno krantais". Policijos pareigūnai džiaugiasi, kad visuomenė rengia tokias šventes, kurios vienija, suartina visuomenę, žmonės turi galimybę susitikti, pabendrauti, pabūti vieni su kitais šeimomis, kad jaunoji karta mokoma mylėti savo kraštą, šeimą, artimą ir eiti dorovės keliu, mokantis meno amatų iš liaudies meistrų.
Nuotraukos ir tekstas Daivos Maselskienės

ooo

  globalus regionai final 53  utenos radijas   utenos_kolegija_2011  regia_lt  geoportal  utenos_tic_baneris  Logo big