Free Joomla Templates by iPage Hosting

Liepos 21-23 d. Tauragnų bendruomenė organizavo poilsinę išvyką į Ventspilį. Tai jau ketvirtoji organizuota kelionė į šį Latvijos kurortą. Šįkart važiavo 79 žmonės ne tik iš Tauragnų, bet ir iš Utenos, Saldutiškio, Užpalių ir kt. Puikus oras leido ilsėtis prie jūros, pasigėrėti smėlio skulptūromis, apžiūrėti puikiai sutvarkytą miestą, išpuoštą gėlėmis, fontanais ir, žinoma, spalvotomis karvutėmis, kurių mieste yra net 27. Norintys važiavo siauruku, plaukė laivu. Vaikai pramogavo nuotykių ir vandens parkuose, žaidimų aikštelėse. Nuotraukos Dainiaus Atkočiūno, Danguolės Trimonienės, Žymanto Trimonio. Žiūrėti nuotraukas...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Tauragnuose Liepos 6-osios renginiai prasidėjo bėgimu nuo Tauragnų piliakalnio iki Taurapilio (3,25 km.). Į startą stojo 21 bėgikas: Julius Amolevičius, Giedrius Asmenavičius, Aušrinė Bikutė, Deimantė Bikutė, Airidas Biveinis, Edita Butiškienė, Alvydas Danauskas, Vytautas Daunoravičius, Karolis Klinsarpa, Meida Mikalauskaitė, Edgaras Mikalauskas, Nedas Mikalauskas, Kęstas Mikulėnas, Inga Motiejūnienė, Gediminas Palskis, Kristina Pitrėnienė, Tautvilė Ratautienė, Gintarė Sukarevičienė, Jonė Šinkūnaitė, Nijolė Šuminienė, Gintautas Valkauskas. Jauniausiam – devyneri metai, vyriausiam – penkiasdešimt aštuoneri. Seniūnas Alvydas Danauskas bėgo nešdamas seniūnijos vėliavą. Visi pasiekė finišą, buvo apdovanoti medaliais ir saldžiais prizais. Greičiausiai trasą įveikė Kęstas Mikulėnas.
Susirinkusius Taurapilio piliakalnio papėdėje pasitiko vaidila (aktorius Alvidas Jauniškis). Jis pakvietė visus užlipti ant piliakalnio. Kankliavo Jolanta Jurgelevičiūtė, liaudies dainas dainavo UKC Saldutiškio ir Tauragnų skyrių moterų folkloriniai ansambliai, vadovaujami Danutės Zajančkauskienės ir Vilmos Valienės. Eiles apie Lietuvą ir gimtuosius Tauragnus skaitė A. Jauniškis, tarmiškus tekstus – ketvirtokė Ada Paukštytė (rengė mokytoja Aldona Tartilienė), savo kūrybos eilėraštį, skirtą Piliakalnių metams – Valda Žebelienė. Apdovanoti buvo ne tik bėgikai, bet ir visi, kurie dalyvavo konkurse „Tauragnų piliakalnių paslaptys". Padėkas ir prizus, kuriuos įsteigė VšĮ Archeologijos centras, įteikė archeologė Dovilė Baltramiejūnaitė. Saldutiškio skyriaus moterys atsivežė nupynusios 10 metrų trispalvės juostos ir toliau estafetę perdavė tauragniškėms. Iki Valstybės šimtmečio juosta bus 100 metrų ilgio, ją pins visi UKC skyriai.
21 val. susirinkusieji, kurių buvo apie 200, giedojo Tautišką giesmę. Po himno visus sveikino Utenos r. savivaldybės mero patarėjas kraštietis Gintautas Petravičius, seniūnas Alvydas Danauskas.
Tekstas Danguolės Trimonienės. Nuotraukos Reginos Mačienės, Ingos Motiejūnienės, Žymanto Trimonio. Žiūrėti nuotraukas...  Žiūrėti video...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

  globalus regionai final 53  utenos radijas   utenos_kolegija_2011  regia_lt  geoportal  utenos_tic_baneris  Logo big