Free Joomla Templates by iPage Hosting

Utenos Krašuonos progimnazijos Tauragnų Eugenijos Šimkūnaitės skyrius
P1010009Adresas:
A. Musteikio g. 60, Tauragnų mstl., Tauragnų sen.,
Utenos r. sav., 28314
Telefonas: (8 389) 32 381

 
butterfly20line

Sukasi metų ratas pašėlusiai greitai - vėl vasara, vėl baigėsi dar vieni mokslo metai. Ką tik buvę pirmokai šiemet baigė ketvirtą klasę. Ir jau dideli, dar gražesni, protingi. Suruošėme atsisveikinimo šventę su jais ir visi kartu pasitikome atostogas. Mokyklėlė buvo pilna svečių: tėveliai, močiutės, direktorius Rolandas Gruodinskas, pavaduotoja Laima Telksnienė, Tauragnų seniūnaitė Giedrė, socialinė darbuotoja Inga.
"Net nepajutome, kaip greitai prabėgo mokslo metai ir jau reikia apibendrinti nuveiktus darbus. Ši diena labai laukta, nes po jos visi galėsime bent trumpam pamiršti mokyklinius suolus, vadovėlius, giliai įkvėpti vasara kvepiančio oro ir leisti sau ilsėtis, keliauti, džiaugtis šio metų laiko teikiamais malonumais. O metai buvo turtingi darbais, džiaugsmais ir rūpesčiais", – kalbėjo trečiokės Ada ir Ieva. Mergaitės pristatė ir visų mūsų mokslo metų svarbiausius įvykius.
O ketvirtokai skaitė atsisveikinimo laiškus. Prisiminimui prie mokyklėlės pasodino vyšnaitę. Direktorius jiems įteikė pradinių klasių baigimo pažymėjimus.
Šaunuoliai ketvirtokų tėvai visiems mokiniams suruošė didžiulę staigmeną – atvažiavęs tigriukas mokė daryti muilo burbulus, net iki 20 val. vaikai dūko ant kieme pripūsto spalvoto batuto. Su linksmybėmis, vaišėmis, svečių sveikinimais baigėsi mokslo metai. Geros, šiltos, smagios vasaros visiems ir iki susitikimo rudenį!
Tekstas Aldonos Tartilienės. Nuotraukos Aldonos Tartilienės ir Sauliaus Umaro. Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

2016 m. gegužės 26 dieną Tauragnų skyriaus mokiniai lankėmės Juknėnuose, A. ir M. Miškinių etnografinėje sodyboje. Kartu su mumis vyko ir muziejininkė Gražina. Su plačia šypsena, nuoširdžiu pasisveikinimo žodžiu pasitiko sodybos gaspadinė Rimanta Gaidienė. Pavaikščiojome poeto Antano ir vertėjo Motiejaus Miškinių mintais takais, dalyvavome edukacinėje pamokoje "Senovės mokykla". Sužinojome, kaip buvo dirbama mokyklose, kada Lietuvoje buvo draudžiamas lietuviškas žodis. Mums teko ant pečių užsidėti medinę skrynelę, apsiauti naginėmis ir atbėgti į senų laikų mokyklą. Rašėme kreida grafitinėje lentelėje, žąsies plunksna sąsiuvinyje, skaitėme iš senų elementorių ir susipažinome su to meto bausmėmis už nepaklusnumą, blogą elgesį.
Gerų emocijų prisirinkę, žinių ir įspūdžių pilnomis kišenėmis, dėkingi muziejininkei už nuostabų priėmimą, laimingi grįžome namo. Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Įsibėgėjus adventui, Tauragnų ugdymo įstaigoje prasidėjo ilgai lauktas šventinis šurmulys. 2015 m. gruodžio 17-ą dieną su mokiniais išsiruošėme į Vilnių. Sostinėje grožėjomės Katedros aikštės kalėdiniu miesteliu, smagiai leidome laiką žiūrėdami Keistuolių teatro spektaklį "Pyp Pyp". Miela, kad kelionės metu man talkino antrokės Ramintos mama Kristina Levčenkienė.
Visi ruošėmės šventinei popietei "Jau kvepia Kalėdom". Valgyklos salėje sužibo vaikučių papuošta žaliaskarė eglutė. Likus porai dienų iki didžiųjų švenčių visi kartu kepėme kūčiukus, virėme kisielių, o Kūčių išvakarėse mokiniai į mokyklą rinkosi pasipuošę spalvingais karnavaliniais drabužiais – buvome paruošę gražią šventinę programą. Mus aplankė ilgai lauktas Kalėdų Senelis ir Bobutė. Mokiniai ir darželinukai džiaugėsi, mokė juos žaidimų, kartu šoko ir dainavo. Ir aišku, kiekvienas gavome dovanų. Už tai esame labai dėkingi mūsų seniūnui Alvydui Danauskui bei jo pagalbininkėms Laimutei ir Ingai. Po šventinės programos kartu su atėjusiais svečiais vaišinomės pačių pagamintais skanumynais, žolelių arbata. Renginyje dalyvavę tėveliai džiaugėsi galimybe pamatyti savo vaikų parengtas programas ir kartu pabūti spalvingame vaikystės pasaulyje, kur viskas taip tyra, tikra, kur jauku.
Nuoširdžiai dėkojame Valdai ir Edmundui Žebeliams už meistriškai atliktus vaidmenis ir atvežtus linkėjimus iš tolimos ir stebuklingos Laplandijos. Taip pat geradariui žmogui, kuris nepanoro, kad būtų pagarsinta jo pavardė, už materialinę paramą dovanėlėms. Dėkojame ir dar vienai tauragniškei, kurios prasminga ir mokymuisi labai reikalinga dovana mokinukų laukia grįžtančių po atostogų. Ačiū visiems, kurie prisimena mūsų mažuosius ir savo gerumo bei dosnumo dėka leidžia tikėti Kalėdų stebuklais. Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

2015 m. spalio 9 dieną Tauragnų mokykloje vyko nuostabi edukacinė pamoka apie gamtą. Ją vedė gyvūnus ir paukščius fotografuojantis ornitologas Marius Čepulis. Mokiniai labai daug sužinojo apie paukščių ir žvėrių gyvenimus, grožėjosi puikiomis nuotraukomis. Fotografas pasakojo, kaip spiginant šalčiui ar plieskiant saulei, sausumoje ar vandenyje gali valandų valandas laukti atskrendančio paukščio ar miško glūdumoje besislepiančio gyvūno.
Praturtėjome. Ilgai prisiminsime matytus vaizdus, įtaigią gamtos mylėtojo kalbą. Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Jau treti metai mokyklėlės kolektyvas dalyvaujame Utenos Visuomenės sveikatos biuro organizuotame kūrybiškumo konkurse „Mūsų sveika puokštė". Šiais mokslo metai valgyklos salę papuošėme nauja rudenine kompozicija. Kartu su vaikais paruošėme meninę programėlę, kurią spalio 6 dieną pasveikinome iš Utenos atvykusią komisiją. Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Tauragnų skyriaus mokiniai rugsėjo 24 d. skyrė civilinei saugai. Susipažinome su Tauragnų miestelyje esančiais kelio ženklais, išsiaiškinome jų reikšmes, patys piešėme. Apsilankėme Tauragnų gaisrinėje. Maloniai priėmė tą dieną dirbę Darius Gaidelis ir Gintautas Valkauskas. Gaisrininkai papasakojo apie savo darbą, jo reikalingumą. Mokiniai galėjo apžiūrėti gaisrui gesinti naudojamas priemones, gaisrininkų automobilį. Nuoširdus ačiū.
Paskui patys sėdome ant dviračių ir mokėmės saugiai važinėtis.
Tikiuosi, ši diena buvo smagi, naudinga ir reikalinga. Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

2015 m. Rugsėjo 1-oji Tauragnų mokykloje. Nuotraukos Ingos Motiejūnienės. Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

2015 m. balandžio 11 dieną su mokiniais paskaitę tarmiškus tekstus Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje, kur vyko kraštietės dr. Eugenijos Šimkūnaitės receptų rinkinio pristatymas, važiavome į UKC Saldutiškio skyrių - buvome pakviesti į Atvelykio šventę. Renginys buvo skirtas Etnografinių regionų metams paminėti. Popietėje dalyvavo Linkmenų etnografinis ansamblis „Linkmena" ir šeimininkai - folkloro ansamblis „Sedula". Šventėje skambėjo aukštaitiškas žodis. Smagiai šokome, dainavome, marginome margučius, dalyvavome viktorinoje. Tekstas Aldonos Tartilienės, nuotraukos Linos Paukštienės. Žiūrėti...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Balandžio 19 d. Kaune vyko 2015 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių - liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis" respublikinis turas. Šio turo diplomante tapo Tauragnų Eugenijos Šimkūnaitės skyriaus 3 klasės mokinė Jonė Šinkūnaitė (mokytoja Aldona Tartilienė).

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

2015 m. sausio 16 d. Utenos kultūros centre vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis 2015" rajoninis turas. Komisijai buvo pateikti 26 numeriai, iš viso pasirodė 34 dalyviai. Dalyvavo ir Tauragnų Eugenijos Šimkūnaitės skyriaus mokiniai: antrokė Ada, trečiokė Jonė ir buvęs skyriaus mokinys Matas. Puikiai vaikai pasirodė. Džiaugėmės ir sveikinome Jonę ir Matą, kurie buvo atrinkti į regioninį turą.
Aukštaitijos regioniniame ture, kuris įvyko Molėtuose kovo 21 dieną, dalyvavo dešimties rajonų atrinkti geriausieji pasakoriai, muzikantai ir dainininkai – daugiau kaip aštuoniasdešimt dalyvių. Vėl džiugi žinia – Aukštaitijos regioninio turo laureate tapo Jonė. Sveikiname! Respublikinis turas vyks Kaune 2015 m. balandžio 18–19 d.

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Su mokiniais dalyvavome respublikiniame sveikatos ugdymo veiklų konkurse „Sveikatos fiesta 2014". Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, kuris prieš pora mėnesių paskelbė, kad būtent tauragniškiai atrinkti tarp geriausių.
Lapkričio 19 d. kartu su mokiniais apsilankėme Švietimo ir mokslo ministerijoje. Mūsų pasirodymas ir paruoštas prisistatymas pasveikinimas buvo svarbios tądien ten vykusios konferencijos atidarymo dalis. Konferencijos dalyvius sveikino Švietimo ir mokslo viceministrė dr. Natalja Istomina.
Gavome net dvi padėkas. Viena jų skirta mokiniams ir visam mokyklos kolektyvui - „Utenos Krašuonos progimnazijos Tauragnų Eugenijos Šimkūnaitės skyriaus kolektyvui, nuotaikingai pasveikinusiam konferencijos „Palankių sveikatai įgūdžių ugdymo patirtis ir gyvenimo kokybė" dalyvius. Kita – atskirai mokytojai - už sveikatinimo idėjas ir kūrybinius darbus rengiant mokinius Vaikų sveikatos metų veiklų įgyvendinimui. Tai padėka nuo Švietimo ir mokslo ministro prof. Dainiaus Pavalkio. Be padėkų, gavome ir dovanų.
Po konferencijos smagią ekskursiją po Vilnių susiorganizavome. Apie Saulės planetas pamokėlę išklausėme Vilniaus planetariume. Pirmą kartą visi drauge keliavome traukiniu, lankėmės Vilniaus oro uoste. Tekstas Aldonos Tartilienės. Nuotraukos Linos Paukštienės.

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Lapkričio 6 dieną mokyklėlėje sulaukėme viešnių: direktorės Almos Gaidienės ir jos pavaduotojos Inos Meidienės iš Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro. Jos atvežė nuostabią dovaną už laimėjimą konkurse „Sveika puokštė 2014" – edukacinę pamoką. Visi, kurie kūrėme puokštę, gavome po marškinėlius ir galimybę juos pasipuošti savo sukurtu piešiniu. Piešimo paslapčių mokė UAB „Buteros prekyba" direktorė Violeta Buterlevičienė. Pamoka visiems labai patiko. Nuoširdžiai dėkojame už tokią dovaną.Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

2014 m. spalis. Tauragnų skyriaus mokiniai, tėvai ir mokytoja dalyvaujame Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotame kūrybiškumo konkurse „Mūsų sveika puokštė". Visi drauge sukūrėme iš rudens gėrybių tokią kompoziciją, kurią pavadinome „Tauragnų panelą". Gal pradžiuginsim. Ji svečiuojasi mūsų mokyklėlėje. Aplankykit. Nuotraukos ir tekstas A. Tartilienės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

2014 m. spalio 1 dieną aktyviai dalyvavome Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Lietuvos olimpinės akademijos skelbtoje Europos judėjimo savaitėje „MOVE WEEK". Renginys vyko mokyklos stadione. Nurodytą nuotolį įveikė ir darželinukai, ir mokinukai, ir suaugusieji. Visi pasivaišinom keptais obuoliais, vynuogėmis, Sallijos keptu pyragu bei muziejaus darbuotojos Gražinos ant laužo išvirta kvapnia žolelių arbata. Ačiū visiems dalyvavusiems. Mokytoja Aldona Tartilienė.
Akimirkos iš šventės... Nuotraukos A. Tartilienės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

2014 m. rugsėjo 1-oji – ne tik kalendorinis ženklas. Ši diena mums duota kaip didelis turtas. Už jos slenksčio – naujos žinios, nauji darbai, nauja patirtis ir viltis... Tikimės, kad sėkmingi bus naujieji mokslo metai! Mokytoja Aldona Tartilienė. Nuotraukos Kristinos Tartilaitės 

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Tauragnų Eugenijos Šimkūnaitės skyriaus mokiniai, tėveliai ir mokytoja dalyvauja „Vaikų Velykėles 2014"" konkurse marginant Didijį margutį. Šventės mecenatas ir globėjas Ramūnas Karbauskis.
Toks tas taurgniškių margutis - pavasariui prasidėjus pasikeitusios nuotaikos simbolis, paskatinęs smagiai klegėti ne mažą darbštuolių būrį. Nuotraukos A. Tartilienės. Žiūrėti...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Vasario 24 dieną Tauragnų skyriaus mokinukai lankėsi naujuose Utenos gyvūnų globos namuose. Vaikai globotiniams nuvežė lauktuvių. Smagiai praleido popietę žaisdami su katinukais ir šuneliais. Nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Nuvilnijo Utenos sveikatos biuro organizuotas kūrybiškumo konkursas – „Mūsų sveika puokštė". Konkursas buvo skirtas Utenos rajono ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėveliams. Konkurso tikslas - paskatinti daugiau vartoti daržovių, vaisių, uogų. Konkurse dalyvavo 13 ugdymo įstaigų. Pateikta apie 500 darbų. Spalio 8 d. sprendimu grupės nominacijoje nugalėtojais tapo Krašuonos progimnazijos Tauragnų E. Šimkūnaitės skyriaus mokiniai.Džiaugiuosi, kad mokyklėlėje buvo sukurta mažutė sveikatos šventė! Ačiū mamytėms (Sallijai Deveikienei, Linai Paukštienei, Janei Šinkūnienei), kurios atėjo į darbelių pamoką ir padėjo mums paruošti darbelius parodai. Dėkui ir toms mamoms (Laimai Kamarauskienei ir Linai Pacharevienei), kurios su vaikais darbelius paruošė namuose.
Tekstas ir nuotraukos mokytojos A. Tartilienės. Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Gyvendamas mažame miestelyje stipriau pajunti Kalėdų dvasią. Čia ir ramumo daugiau, nei mieste, mūsų ir dovanos gali būti kur kas gražesnės bei nuoširdesnės didesniam būriui žmonių – šypsena, gerumas, užuojauta, padėka, laimė. Tereikia apsidairyti, pastebėti, pajusti ir tai įvertinti.
Pradėjau taip, su šypsena atsimindama pastarąją savaitę – paskutinę prieš didžiąsias metų šventes. Ją mūsų mokykloje gerų emocijų, darbų, žodžių buvo su kaupu. Patys neskubėdami kalėdinę dvasią susikūrėme – karpėme snaiges, puošėme eglę – tiek mano, tiek vaikų akys žibėjo. Atrodo, pilnas kišenes Kalėdų laimės prisikrovę, ir į Anykščius iškeliavome. Puntuko akmenį apkabinimais išmatuoti norėjome, Arlio muziejų aplankyti – visas karietas, roges, važelius išbandėme, daug apie arklius, lietuviškus amatus sužinojome. Tai, kas vyresnio žmogaus nė kiek nenustebintų, mokiniams nebėra įprasta ir, aišku, todėl muziejaus kalvėje pamatyti įvairiausi kalvio įrankiai – geležines žnyplės geležiai iš žaizdro išimti, kūjis, plaktukas, kalteliai – mums ypač įdomūs buvo. Oi, daug kalvis visko prirodė ir pripasakojo. Susipažinome ir su juvelyrikos amatu juvelyro dirbtuvėse. Vaikai austi mokėsi. Susėdę duonkepės sušildytoje gryčioje susipažinome su Kūčių ir šv. Kalėdų tradicijomis. Sodybos šeimininkė papasakojo apie Advento laikotarpį, kokios buvo Kūčių dienos tradicijos, kaip senoliai puošdavo eglutę. Sužinojome apie Kūčių vakaro papročius, tradicinio stalo paruošimą bei valgių simboliką, ragavome juos. Po simbolinės Kūčių vakarienės išgirdome apie senolių ateities spėjimus, patys galėjome išbandyti burtus, ir, aišku, susitikti su pačiu tikriausiu Kalėdų Seneliu. Šokome, dainavome, minėme mįsles. Na ir, žinoma, gavome dovanų. Laimingi grįžome namo.
Po kelių dienų po ilgo, bet malonaus ruošimosi, ateinančias Kalėdas atšventėme mokyklėlėje. Paruošėme vaidinimą apie Girinį, kartu su tėveliais dainavome, šokome. Mus visai netikėtai aplankė Kalėdų Senelis ir Snieguolė. Ir vėl buvome dosniai apdovanoti. Tačiau, manau, kad pats svarbiausias ir gražiausias šventės akcentas buvo vaikų kartu su mamomis iškepti pyragai. Net nenutuokiau, kad tokia mano prieš kurį laiką užduota užduotis gali tiek daug laimės padovanoti – man pačiai, vaikams, mamoms. Norėjau, kad atsirastų dar viena proga vaikams su savo tėvais advento laikotarpiu pabendrauti, kartu pabūti. Ir labai didžiuojuosi tuo, ką tądien išvydau. Kokių tik skanumynų gardumynų ant mūsų stalo nebuvo. Kvepėjo Kalėdomis, gerumu, laime. Visi savo vaišes pristatė, receptais pasidalino. Tikiu, kad Kalėdų rytą ir mano šeimos stalą puoš bent vienas tų skanumynų. Tądien visiems linkėjau prasmingų švenčių, vaikams turiningų atostogų, šiandien jums visiems linkiu kuo mažiau skubėti, kuo daugiau prasmės suteikti kiekvienam mūsų svarbioms šventėms, pabūti kartu su artimaisiais. Kuo daugiau gerumo, nuoširdumo, laimės.
Prisiminiau vieną pasakojimą – manau, jis čia tinka:
Kai Dievas sutiko žmogui parodyti jo gyvenimo kelią, šis pamatė, kad visada ir visur jį lydėjo angelas sargas. Įmintos viena šalia kitos pėdos rodė, kad jie visuomet ėjo kartu. Tačiau žmogus pastebėjo, kad sunkiausiomis jo gyvenimo akimirkomis žemėje teliko įmintos tik vienos pėdos. „Na va, taip ir maniau, Viešpatie, kai man buvo sunkiausia, aš likdavau vienas!", - priekaištavo žmogus. O Dievas ramiai jam atsakė: „Tu klysti. Ten ne tavo pėdos, o angelo. Kai tau buvo sunku, jis tave nešė ant rankų." Vien žinojimas, kad yra būtybės, kurios kiek galėdamos rūpinasi kiekvienu iš mūsų, suteikia papildomo pasitikėjimo savimi. Šv. Kalėdų laukimo laikotarpiu žmonės tarsi susivienija su angelais, siekdami pradžiuginti kitų širdis ir gerumo šviesa išblaškyti tamsą. Apsidairykite – aplinkui vieni stebuklai. Matykite juos ir darykite. Gražių švenčių visiems. Mokytoja Aldona Tartilienė. Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Spalio 8 d. Tauragnų skyriaus mokinukai laimėjo Utenos sveikatos biuro organizuotą kūrybiškumo konkursą „Mūsų sveika puokštė". Laimėtojams buvo pažadėtas įdomus,neįprastas prizas - tapymas ant vandens. Šią savaitę (spalio 23 d.) juo ir buvome apdovanoti. Įspūdžiai patys geriausi, o mokinių ir jų mamyčių piešiniai - pasakiškai gražūs. Tapyti ant vandens – vienas malonumas. Visi labai džiaugiamės ir dėkojame organizatoriams.
Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Rugsėjo 13 dieną kartu su mokiniais (Jone ir Matu) dalyvavome iškilmėse Vilniuje, kai buvo atidengtas paminklinis akmuo habil. dr. Eugenijai Šimkūnaitei Renginiui mokiniai „padovanojo" tarmišką aukštaitišką žodį. Nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Vėl rugsėjis. Vėl nauji mokslo metai. Šiemet mūsų net dviem daugiau.Iš viso dešimt. Mokiniai sugrįžo paaugę, sveiki, nusiteikę drąsiai kibti į žinias. Rugsėjo 1-osios akimirkos... Nuotraukos Aldonos Tartilienės.

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Gegužės 17 dieną mokiniai tarmiškus tekstus sakė Saldutiškio pagrindinėje mokykloje, kur vyko tarmių metams skirta popietė.
Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Gegužės 11 dieną kartu su Tauragnų bendruomene vykome į ekskursiją. Aplankėme Taujėnų dvarą, Pašilių Stumbryną, Bistrampolio dvarą, dalyvavome Burbiškių dvare vykusioje Tulpių žydėjimo šventėje. Daug puikių emocijų patyrėme dalyvaudami vaikams skirtose atrakcijose.
Nuotraukos A. Tartilienės. Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Gegužės 10 dieną dalyvavom akcijoje „Darom".
Nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti nuotraukas... 

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Gegužės 3 dieną Tauragnų kultūros centre vyko renginys, skirtas Motinos dienai „Tau, mama..." Mokiniai pasveikino savo mamas dainomis, eilėmis ir pačių padarytomis dovanėlėmis.
Nuotraukos Kristinos Tartilaitės. Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Balandžio 27 dieną dalyvavome Tauragnų krašto bendruomenės dešimties metų gimtadienio šventėje. Šventei paruošėme ir tarmiškai suvaidinome daktarės Eugenijos Šimkūnaitės pasaką „Kaip vyšnia sodan insprašė". Artistai buvo Ieva ir Matas. Kartu su bendruomenės tarybos nariais ar svečiais mokiniai pasodino po vyšnią.
Kultūros centre dalyvavome policijos darbuotojų organizuotame piešinių konkurse saugaus eismo tema. Visi vaikai už piešinius gavo dovanų.
Nuotraukos Jovitos Tartilaitės. Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Balandžio 22 dieną Ieva, Kamilė ir Matas savo kūrybos knygutes pristatė miestelio bibliotekos lankytojams.
A. Tartilienės nuotrauka. Žiūrėti nuotrauką...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Balandžio 18 dieną lankėmės Biliakiemio kultūros centre, kur vyko renginys skirtas tarmių metams. Biliakiemiečiai išgirdo mūsų kraštiečių Romualdo Šimkūno, Eugenijos Šimkūnaitės ir Jovitos Tartilaitės tekstus, kuriuos mokiniai pristatė aukštaičių tarme.
Nuotraukos Aldonos Tartilienės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Nors pavasaris dar labai nedrąsiai žengia į mūsų kraštą, tačiau jo labai laukia Tauragnų skyriaus mokinukai. Jie žino, kad sušilus orams, vėl mus džiugins sugrįžę paukščiai. O kad jiems būtų linksmiau pas mus grįžti, mielai dalyvavome tradicinėje inkilų kėlimo akcijoje „Paukščiai grįžta į namus III". Ūkvedžiui Broniui padedant, mokiniai per technologijos pamokas kalė inkilėlius. Kovo 22 dieną kėlėme inkilus. Vieną inkilėlį įkėlėme į medį, augantį šalia mokyklėlės. Vaikai pro klasės langą galės stebėti šio namelio gyventojus.
Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Į popietę "Sužaliavo knygų medis" susirinko Utenos Krašuonos progimnazijos Tauragnų Eugenijos Šimkūnaitės skyriaus mokiniai su mokytoja. Dar rudenį bibliotekininkė padovanojo kiekvienam mokiniui po plakatą su medžio piešiniu ir po keletą medžio lapelių piešinėlių. Mokinukai skaitė knygeles, rašė ant lapelių jų autorius, pavadinimus ir klijavo prie medžio šakelių. Kovo 22 dieną medeliai sužaliavo perskaitytų knygelių gausa. Susirinkę į popietę savo knygeles pristatė Airidas, Ieva, Irma, Jonė, Laurynas, Kamilė ir Matas. Džiugu, jog vaikai mėgsta skaityti, gražiai dėsto savo mintis, moka bendrauti. Po pavasario atostogų ir vėl jie pravers bibliotekos duris, ieškodami kelio į knygų šalį.
Tekstas ir nuotraukos Nijolės Šuminienės. Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Vasario 25 dieną Tauragnų skyriaus mokiniai viešėjo Utenos reabilitacijos ir ugdymo centre. Apie centro veiklą papasakojo, kur buvo galima ir parodė, tauragniškė Audronė Kulbačiauskienė. Dėkingi Audrutei. 
Kartu su mokiniais valandą praleidom druskų kambaryje. Tikiuosi, kad vaikai bus sveikesni.
Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Gruodžio 21 dieną Kalėdų laukimo paminėti prieš atostogas susirinkome ir mokyklėlėje kartu su tėveliais. Mūsų pradžiuginti užsuko dosnus Kalėdų senelis.
Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Gruodžio mėnesio 20 dieną pradinukai kartu su savo mokytojomis į Tauragnus atgužėjo iš Utenos Krašuonos pagrindinės mokyklos. Mokiniai nunešė žvėreliams lauktuvių. Pusnys, baltumas, karšta arbata, žaidimai ir, žinoma, Kalėdų Senelis... Puikiai drauge praleidome laiką.
Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Gruodžio 19 dieną tautiniais drabužiais pasipuošę, tarmiškų tekstukų raiškiai skaityti išmokę, nukeliavome į Juknėnus į „Žiemos skaitinius" save parodyti ir į kitus pažiūrėti. Nors buvome patys mažiausi, neišsigandome – su šypsenomis drąsiai išrėžėme tai, ką išmokome. Namo grįžome sulaukę pagyrų, dovanų, su nauja patirtimi.
Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Besibaigiant 2012 metams, gruodžio 17 dieną, vieną didžiausių džiaugsmų mums padovanojo Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Lilija Jovarienė. Pas ją išsiruošėme mokytis lieti žvakių. Patys savo mažomis rankutėmis kūrėme tikrumu ir vasara, medumi ir gėlėtomis pievomis kvepiantį gražumą. Dabar mes jau žinome, kaip senovėje buvo liejamos žvakės, kiek atsakingumo reikia, norint tinkamai paruošti vašką, iš kokių siūlų daroma dagtis. Muziejaus rūsyje įrengtose dirbtuvėse susipažinome ir su žvakių liejimo amato reikšme kalendorinių švenčių papročiuose ir apeigose. Nėra sukurtų žodžių, mokinių laimei nupasakoti. Kiekvienais metais ant Kūčių stalo rusenanti liepsna mums visiems nuo šiol primins šypsenomis užaugintą stebuklą.
Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Knygas turime skaityti, kad galėtumėme tobulinti savo supratimą. Knygos - viso pasaulio palikimas mums. Prisimenu labai taiklią ir vertingą citatą, pasakytą A. Zalatoriaus: "Iš gero literatūros kūrinio galime gerti lyg iš kalnų šaltinio, ir jis niekada neišseks". Puoselėti tokias mintis mokinius skatino lietuvių kalbos pamokos, vykusios lapkričio 13 dieną Tauragnų bibliotekoje, metu bibliotekininkė Nijolė Šuminienė. Ji palinkėjo mums atrasti įdomias knygas ir jas skaityti. Dėkojame Nijolei už tai, kad surado laiko pabendrauti, papasakojo apie knygas ir darbą bibliotekoje. Žinoma, ir už dovanas - medžius, kuriuos puošime lapeliais perskaitę knygas.
Mokomės jau trečią šių mokslo metų mėnesį ir labai džiaugiamės, kad nepraleidome nė vienos pamokos dėl ligos. Mums svarbu būti sveikais. Apie grūdinimąsi, pirmąją pagalbą susirgus, įvykus traumoms aiškiai, suprantamai papasakojo ir parodė mūsų gydytojas Arvydas Paleckis. Tikimės, kad jo patarimai turės teigiamų rezultatų. Dėkojame gydytojui.
Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartlienės
Žiūrėti nuotraukas... 

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Lapkričio aštuntą dieną su mokiniais lankėmės Tauragnų krašto muziejuje. Pasaulio pažinimo pamoką vedė Gražina Grašienė. Mokiniai daug sužinojo apie šio krašto žymius žmones, Aukštaitijos senovinį darželį, jame auginamus augalus. Labai patiko žaisti mokomuosius žaidimus apie vaistinguosius augalus, ragauti įvairių rūšių arbatėlių. Nuoširdžiai dėkojame.
Lapkričio devintą dieną lietuvių kalbos netradicinė pamoka vyko Krašuonos progimnazijoje. Ištraukas iš Astridos Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos" skaitė aktorius Lukšas. Po pamokos smagiai laiką leidome Dauniškio parke, kur draugavome su voverytėmis ir gulbėmis.
Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės
Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Spalio 20 dieną dalyvavome romantinės muzikos vakare.
Nuotraukos Aldonos Tartilienės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

svente 

 

Atsakingai ruošėmės Utenos miesto šventei. Į Krašuonos progimnazijai skirtą kiemelį užsukę svečiai galėjo pasivaišinti mūsų paruoštomis įvairių rūšių arbatomis. Tik prieš tai turėjo atsakyti į pateiktus klausimus apie gamtą, daktarę Eugeniją Šimkūnaitę.

 

 

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

img_4183

 

 

Spalio 5 dieną Tauragnų kultūros centre vyko šventė „Gražūs mūsų gyvenimai". Mokytojo dienos proga mokinukai nuoširdžiai deklamavo eiles ir dainavo mokytojams, įteikė savo darbo dovanėles - rudeninį lapą su linkėjimais.

 

 

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Rugsėjo 26 dieną dalyvavome Krašuonos progimnazijos organizuotoje Olimpinėje dienoje. Mūsų mokyklėlės mokiniai rinkosi įvairias veiklas: šokio, dizainerių, pirmosios pagalbos, gamtamokslines. Gamino kepures. Ši diena vaikams labai patiko ir liks, manau, įsimintina.
Dalyvaujame šalies gabių ir talentingų vaikų ugdymo projekte ,,Respublikinė pradinių klasių mokinių gabumų ugdymo akademija ,,Smalsutis".
Šioje veikloje nuo 2012 metų dalyvauja trys Tauragnų skyriaus mokiniai: Ieva, Kamilė, Matas. Mokiniai kūrė knygutes. Tarp geriausiai atliktų darbų pripažinta 3 klasės mokinio Mato Paukštės sukurta knygutė. Spalio 24 dieną Matukas ją pristatė Krašuonos progimnazijos bendruomenei.
Nuotraukos Aldonos Tartilienės


Dalyvaujame projekte „PRADINIO MOKYKLINIO AMŽIAUS GABIEMS VAIKAMS SKIRTO PAGILINTO TURINIO GAMTAMOKSLINIO UGDYMO METODO SUKŪRIMAS IR TAIKYMAS". Antrokė Kamilė puikiai įveikusi pateiktas užduotis toliau gilins gamtamokslines žinias.
Tekstas Aldonos Tartlienės 

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Rugsėjo ir spalio mėn. mokinukai kartu su mokytoja tvarkė prie mokyklėlės esantį vaistažolių darželį, sėjo dekoratyvinę žolytę, tvarkė mokyklos aplinką. Mokame dirbti ir džiaugtis.
Nuotraukos Aldonos Tartilienės
Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Ar girdi - ir vėl skambutis aidi.
Vadovėliuose nubudo raidės.
Į klases plačiai duris atvėręs
Grįžta vasaros takais rugsėjis.
Ir po paslaptingą mokslo šalį
Leidžiasi keliaut visi, kas gali.

Tauragnų mokyklėlėje šiais mokslo metais mokysis 7 maži žmogučiai: ketvirtokai Laurynas ir Airidas, Trečiokai Irma ir Matas, antrokės Kamilė ir Ieva, ir pirmokė Jonė. Po vasaros visi sugrįžo žvalūs, pailsėję ir sveiki, nusiteikę savo kraitelėn susikrauti kuo daugiau žinių.
Nuotraukos Kristinos Tartilaitės
Skaityti...
Žiūrėti nuotraukas...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Praėjusių mokslo metų apžvalga mokytojos Aldonos Tartilienės straipsnyje "PRISIMENAME SAVO MOKSLO METUS" (Bendruomenės laikraštis "Po Tauragnų dangum", 2012 m. birželio mėn. Nr. 38).
Skaityti...

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Taip ir vasaros sulaukėme – laiko, kada jau reikia atsisveikinti. Išsiskyrėme dainuodami, pasakodami, ką atsimename iš dar vienų kartu praleistų metų, leidome į dangų muilo burbulus ir visi vieni kitiems linkėjome pačios gražiausios, geriausių įspūdžių kupinos vasaros.
Nuotraukos Aldonos Tartilienės ir Kristinos Tartilaitės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Kartu su Tauragnų krašto bendruomene važiavome į ekskursiją. Aplankėme Zarasų ir Rokiškio kraštą.
Nuotraukos Aldonos Tartilienės ir Kristinos Tartilaitės 

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Gegužės mėnesį buvome susitikę su vaistažolininke Aleksandra Stasytiene, kuri plačiai papasakojo apie augalų galią, o mes kiek įmanoma daugiau stengėmės jų pasisemti.
Nuotraukos Aldonos Tartilienės ir Kristinos Tartilaitės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Motinos dienos proga mielai pradžiuginome savo brangias mamytes.
Nuotraukos Aldonos Tartilienės ir Kristinos Tartilaitės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Pavasarį lankėmės jaunųjų Gineičių ūkyje. Apžiūrėjome jų auginamas avytes, karves, teliukus, paršiukus. O mažą ėriuką galėjome ir iš buteliuko pieneliu pamaitinti. Kiek buvo džiaugsmo!
Nuotraukos Aldonos Tartilienės ir Kristinos Tartilaitės

 9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Už aktyvų dalyvavimą akcijoje „Plastmasės atliekos virsta gaminiais" balandžio 19 dieną pradinukams atiteko prizas - išvyka į baseiną.
Nuotraukos Aldonos Tartilienės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Balandžio 19 dieną dalyvavome kasmetinėje pilietinėje aplinkos švarinimo akcijoje "Darom 2012".
Nuotraukos Aldonos Tartilienės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Pasaulinės Žemės dieną - kovo 20-ąją darželinukai, pasitelkę išmonę ir kantrybę, iš popieriaus sukūrė "žemę". Atsidėkodami už Žemės dosnumą, darbelį papuošė savo padarytomis gėlytėmis.
Nuotraukos Aldonos Budreikienės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Dalyvaujame akcijoje „Plastmasės atliekos virsta gaminiais" vykdomą pagal su Utenos rajono savivaldybės administracija pasirašytą sutartį dėl papildančios atliekų surinkimo sistemos diegimo.
Nuotraukos A. Tartilienės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Su džiaugsmu ir nerimu laukėme kovo 10-osios. Šventei nuoširdžiai ruošėmės: gaminome paukštelius, mokėmės Lietuvai skirtus eilėraščius, dainas. Pasipuošę tautiniais drabužiais, su gera nuotaika, lydimi mamų, tėčių, močiučių ir artimų giminaičių Kovo 10-ą dieną rinkomės Tauragnų kultūros centre, kur dalyvavome tradiciniame renginyje, skirtame kraštietei dr. Eugenijai Šimkūnaitei atminti (kompozicija „Ką lemia paukščiai" (pagal E. Šimkūnaitę) ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime.
Kovo 11-osios nuotraukos K. Tartilaitės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Vasario 21 dieną po pamokų pavirtę čigonėlėmis, velniukais, raganomis ir dar visokiomis nematytomis būtybėmis pasileidome Tauragnų miestelio centro link, kur vyko Tauragnų krašto bendruomenės organizuota Užgavėnių šventė. Dainavome smagias Užgavėnių dainas, kvietėme visus „blynų prisivalgyti ir žiemą iš kiemo išvaryti". Ant laužo sudeginome visas žiemos negandas, nesėkmes ir blogybes, šokome, dalyvavome įvairiose rungtyse. Taigi, linksmai užsigavėję, visi su viltimi laukiame ateinančio pavasario.
Nuotraukos A. Tartilienės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Sausio 13-ąją ir mes prisijungėme prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija" ir uždegėme atminties žvakutes 1991 m. sausio 13-ąją žuvusiems už Lietuvos laisvę.
Nuotraukos A. Tartilienės

 9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Gruodžio 23 dieną vaikučiai ir jų tėveliai dalyvavo mokykloje vykusioje Kalėdinėje popietėje.

Nuotraukos Aldonos Tartilienės

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

P1010065

 

Lapkričio 9 dieną mokykloje lankėsi Utenos valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyrius inspektorius Dainius Steiblys.
Jis papasakojo vaikams, kaip reikia elgsitis kilus gaisrui. Aiškino, kuo reikia gesinti, kaip išeiti iš patalpos, ką daryti, jei užsidegė drabužiai, kaip ir kam pranešti apie gaisrą. Visi, ir darželinukai, ir mokiniai, gavo dovanų po spalvingą lapą su ryškiai išpieštais pagalbos telefono numeriais, ant kurio galės susirašyti savo veiklos ar pamokų tvarkaraštį.

 

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Šių metų lapkričio vienuoliktą dieną kartu su mokiniais lankėmės Biliakiemio skyriuje. Šventinė popietė buvo skirta "Duonelės keliui". Klausėmės inscenizuotos pasakos, kaip vilkas užsinorėjo duonos. Mokytoja Gražina papasakojo mums apie duonos kelią nuo grūdo, paberto į žemę, iki duonos kepalėlio ant stalo. Pasakodama mokiniams rodė duonkubilį, ližę, žarsteklį, vaišino namine duona - buvo išties įdomu.Vėliau vyko viktorina. Iš visų javų turėjome atpažinti rugio grūdą, įminti mįsles, iš perlinių kruopų išrinkti žirnius ir pupeles - atlikome daug įvairių užduočių. Šventei baigiantis, apsikeitėme pačių padarytais ir padabintais medžiais.
Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės.

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Spalio mėnesį lankėmės pas Utenos rajone, Leliūnuose, gyvenantį puodžių Vytautą Valiušį. Mus maloniai sutiko muziejaus darbuotoja Vanda Valiušienė. Ji įdomiai papasakojo apie ekspozicijų salėse eksponuojamus kelis šimtus autentiškų senosios keramikos pavyzdžių.
Daug džiaugsmo buvo, kai pasirodė pats puodžių karalius. Jis greit su vaikais rado bendrą kalbą. Ypač smagu, kad kiekvienas mokinys turėjo galimybę sėsti prie žiedimo rato ir nusižiedė sau grakščią vazelę ar išpūstašonę puodynėlę. Aišku, su šeimininko pagalba.
Švytinčiomis akimis, su plačiomis šypsenomis, rankose laikydami dėžutes su pačių sukurtais dirbiniais, grįžome į savo mokyklėlę. Manau, pasaulio pažinimo pamoka apie molį tikrai ilgam liks mokinių atmintyje.
Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės.

9873684-set-of-horizontal-seamless-wavy-borders

Akimirkos iš Rugsėjo 1-osios šventės
Nuotraukos Aldonos Tartilienės

  globalus regionai final 53  utenos radijas   utenos_kolegija_2011  regia_lt  geoportal  utenos_tic_baneris  Logo big